Úvod

16. ročník Mezinárodní interpretační soutěže v oboru lesní roh proběhl od 26. září do 1. října 2011. Mezinárodní interpretační soutěž se konala pod společenskou záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky a za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky a Jihomoravského kraje.

Místo konání

Koncertní sál Hudební fakulty JAMU

Porota

Porota 16. ročníku Mezinárodní interpretační soutěže:

předseda poroty: André Cazalet (Francie)
místopředseda poroty: Bedřich Tylšar (Česká republika)
členové poroty: Christian-Friedrich Dallmann (Německo)
Jindřich Petráš (Česká republika)
Zoltán Varga (Maďarsko)
Frøydis Ree Wekre (Norsko)
Bohuš Zoubek (Česká republika)

Účastníci

16. ročníku Mezinárodní interpretační soutěže se zúčastnilo celkem 57 kandidátů:

Česká republika 11
Čína 2
Francie 9
Itálie 1
Korejská republika 1
Maďarsko 8
Moldávie 1
Nemecko 10
Norsko 3
Portugalsko 2
Rakousko 1
Rusko 3
Španělsko 1
Švýcarsko 1
USA 1

Průběh soutěže

Čeští soutěžící Zahraniční soutěžící Celkem
1. kolo 11 46 57 soutěžících
2. kolo 2 18 20 soutěžících
3. kolo 1 6 7 soutěžící

Přehled udělených cen

Kategorie A (do 20 let):
1. cena a titul laureáta: Lukas Meyerolbersleben (Německo)
2. cena a titul laureáta: Nicolas Ramez (Francie)
3. cena nebyla udělena
Čestné uznání: Sarah Ennouhi (Francie)
Společnost M. Jiracek & Sons věnovala vítězi kategorie A přírodní lesní roh, model 510 včetně F ladícího kolečka.

Kategorie B (do 30 let):
1. cena a titul laureáta: Kateřina Javůrková (Česká republika)
2. cena a titul laureáta: Joel Lasry (Francie) a Matthieu Romand (Francie)
3. cena a titul laureáta: Janos Benyus (Maďarsko) a Peter Müseler (Německo)
Čestné uznání: Mikuláš Koska (Česká republika)
Společnost V. F. Červený Hradec Králové věnovala vítězi kategorie B mistrovský lesní roh CHR 781DP značky V. F. Červený.

Koncert laureátů

Koncert laureátů se uskutečnil 1. října 2011 v 19.30 hodin v Koncertním sále Hudební fakulty JAMU. Repertoár koncertu byl sestaven porotou soutěže na základě nejlepší interpretace skladeb všech tří kol.


Program koncertu:

Předání cen vítězům 16. Mezinárodní interpretační soutěže

Wolfgang Amadeus Mozart: Rondo Es dur
    Nicolas Ramez (Francie) – 2. cena v kategorii A
    Eva Macková, klavír

Paul Dukas: Villanelle pour Cor et Piano
    Lukas Meyerolbersleben (Německo) – 1. cena v kategorii A
    Tomoko Sawano, klavír

Christoph Förster: Koncert č. 1 Es dur – 2. a 3. věta
    Janos Benyus (Maďarsko) – 3. cena v kategorii B
    Jana Goliášová, klavír

Jiří Pauer: Koncert – 1. věta
    Peter Müseler (Německo) - 3. cena v kategorii B
    Tomoko Sawano, klavír

Esa – Pekka Salonen: Concert Étude
    Joel Lasry (Francie) - 2. cena v kategorii B

Klement Slavický: Musica per Corno solo – 3. věta
    Matthieu Romand (Francie) - 2. cena v kategorii B

Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert č. 4 Es dur – 2. a 3. věta
    Kateřina Javůrková (Česká republika) – 1. cena v kategorii B
    Jarmila Panochová, klavír

Koncert byl uveden bez přestávky.

© Petr Tejkal 2005