Moravský podzim


 
30. 9. 1993, čtvrtek 19.30
Hlouschek: Variationes Brunenses
Mozart: Houslový koncert D dur, KV 218
Svořák: Symfonie č. 5 F dur, op. 76Státní filharmonie Brno

Raphael Oleg
- housle

dirigent Grant Llewellyn
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
1. 10. 1993, pátek 16.30
Monteverdi, Schütz, Rossi, Marinoni, Alovisi, Bertalli, PogliettiFlores Musicae

umělecký vedoucí Miloslav Študent

Roberto Gini - viola da gamba
Místo konání: kostel u Jezuitů
 
1. 10. 1993, pátek 19.00
Janáček: Její pastorkyňaJanáčkova opera Národního divadla v Brně

Anna Barová - alt
Štefan Margita - tenor

dirigent Jiří Pinkas

režie Václav Věžník
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
1. 10. 1993, pátek 19.30
Janáček: Sonáta pro housle a klavír
Strauss: Sonáta Es dur, op. 18
Beethoven: Sonáta A dur, op. 47František Novotný - housle
Sergej Milstein - klavír
Místo konání: Boskovice, zámecký skleník
 
2. 10. 1993, sobota 10.00
Středověká a renesanční hudba Čech, Moravy a BavorskaMusica Antiqua Ambergensis

dirigent Helmut Schwämmlein
Místo konání: zámek Znojmo
 
2. 10. 1993, sobota 16.30
Křížkovský: Pastýř a poutníci
Sv. Konstantin a Metoděj
Janáček: Benedictus, Bůh je milosrdný, Exaudi Deus, Ave Maria, Přikázání, Modlitba PáněMoravan
sólisté a sbor Janáčkovy opery Národního divadla v Brně


dirigetn Josef Pančík
 
2. 10. 1993, sobota 19.00
Szymanovski: Etuda b moll
Karlowicz: Věčné písně
Kilar: Krzesanybalet Janáčkova divadla v Brně
orchestr Janáčkovy opery Národního divadla v Brně


choreografie Conrad Drzewiecki
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
2. 10. 1993, sobota 19.30
Stravinskij: Concerto in Re
Haydn: Koncert pro housle, klavír a smyčce F dur
Mozart: Divertimento D dur, KV 334Stuttgarter Kammerorchester

Angele Dubeau - housle
Marián Lapšanský - klavír

dirigent Gilbert Varga
Místo konání: Zemská sněmovna
 
3. 10. 1993, neděle 10.30
Kaprál: Smyčcový kvartet č. 2
Haas: Dechový kvintet
Blatný: Dvě sentence pro žesťový kvintet
Zouhar: La vedute di Bruna
Schaefer: Dechový kvintet
Zámečník: Variace a fuga pro T. G. M.
Klub moravských skladatelů

Moravské kvarteto
Q Moravi
Brněnský žesťový soubor
Místo konání: foyer Janáčkova divadla
 
3. 10. 1993, neděle 16.30
Monteverdi: madrigaly z Knihy č. 2 a 5, Vespro della Beata VergineBrněnský akademický sbor
sbormistr Jaroslav Kyzlink

James Griffett - tenor
Martin Jakubíček - varhanní positiv
Miloslav Študent - loutna
Místo konání: kostel sv. Augustina
 
3. 10. 1993, neděle 19.30
Debussy: Smyčcový kvartet g moll, op. 10
Sonáta pro flétnu, housle a harfu
Fauré: Impromptus, op. 86
Ravel: Introdukce a AllegroKynclovo kvarteto

Marcus Klinko - harfa
Věra Křivá - flétna
Lubomír Bartoň - klarinet
Místo konání: Zemská sněmovna
 
4. 10. 1993, pondělí 16.30
Xenakis
Ištvan
Luzian
Szeghyová
RihmDama - Dama

Soubor bicích nástrojů Stuttgart
Místo konání: foyer Janáčkova divadla
 
4. 10. 1933, pondělí 19.30
Janáček: Smyčcový kvartet č. 2
Tatsuno: Smyčcový kvartet
Brahms: Klarinetový kvintetJanáčkovo kvarteto

Reinhard Gutschy - klarinet
Místo konání: Zemská sněmovna
 
5. 10. 1993, úterý 16.30
Faltus: Invence
Štědroň: Quadra
Fukushima: Tři kusy od Chu - u
Pololáník: Scherzo contrario
Piňos: Monolog
Weiss: Emoce
Hába: Fantasie, op. 34aJosef Horák - basklarinet
a jeho hosté
Emma Kovárnová - klavír
Marie Gajdošová - housle
Martin Opršál - perkuse
Miloslav Petr - saxofon
Místo konání: Aula JAMU
 
5. 10. 1993, úterý 19.00
Martinů
Suk
Klán
Monteverdi
Eben-Glass
ClarkMimi Fortunae, taneční divadlo Muzea města Brna

choreografie
Hana Šimíčková
Petra Šimová
Jana Smržová


Moravský komorní orchestr
dirigent Thomas Clark
Místo konání: Mahenovo divadlo
 
5. 10. 1933, úterý 19.30
Liszt
Čajkovský
RachmaninovGiovanni Bellucci
klavírní recitál laureáta Mezinárodní hudební soutěže 45. Pražského jara
Místo konání: Zemská sněmovna
 
6. 10. 1993, středa 16.30
Hába
Herf
Kotschy
Svete
KohoutekÖsterreichische Ensmble für Neue Music
Místo konání: Ditrichštejnský palác
 
6. 10. 1993, středa 19.30
Janáček: Klavírní sonáta 1. X. 1905
Po zarostlém chodníčku
V mlhách
CapricioRudolf Firkušný - klavír

Brněnský žesťový soubor
dirigent Leoš Svárovský
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
7. 10. 1993, čtvrtek 16.30
Hába
Graham
Piňos
Staude
LigetiHábovo kvarteto
Místo konání: Ditrichštejnský palác
 
7. 10. 1993, čtvrtek 19.30
Čajkovský: Slovanský pochod, op. 31
Rachmaninov: Koncert pro klavír a orchestr č. 3
Parsch: Jarní obřadySymfonický orchestr Slovenského rozhlasu

Sbor Českého rozhlasu
sbormistr Lubomír Mátl

Dětský sbor Slovenského rozhlasu
sbormistryně Jana Rychlá

Angela Brownridge - klavír

dirigent Nick Strimple
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
8. 10 1993, pátek 14.30
Vejvanovský: Missa Martialis
sonáty
moteta
Rittler: Te Deum laudamusCapella Regia Musicalis

Capella Moraviae
sbormistr Petr Šumník

dirigent Robert Hugo
Místo konání: kostel u Jezuitů
 
8. 10. 1993, pátek 19.30
Janáček: Taras Bulba
Grieg: Koncert pro klavír a orchestr a moll, op. 16
Tučapský: Stabat MaterJanáčkova filharmonie Ostrava

Český filharmonický sbor Brno
sbormistr Petr Fiala

Jan Simon - klavír

Catherine Denley - alt
Brian Rayner Cook - baryton

dirigent Jin Wang
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
9. 10. 1993, sobota 10.00
Stich-Punto, Wottawa, Schubert, Gatscher, Liftl, Grieg, Freiberg, Gatscha, Totzauer, Seyfried, StiglerBrněnští hornisté

Wiener Waldhornverein
Místo konání: Milotický velkostatek
 
9. 10. 1993, sobota 15.00
Stich-Punto, Heiden, Hindemith, Perkins, Reynolds, TurnerBrněnští hornisté

The American Horn Quartett
Místo konání: Milotický velkostatek
 
9. 10. 1993, sobota 16.30
Handl-Gallus: Lamentace proroka Jeremiášesmíšený sbor Amicitia - Foerster
sbormistr Petr Fiala
Místo konání: kostel u Jezuitů
 
9. 10. 1993, sobota 19.00
Verdi: AidaJanáčkova opera Národního divadla v Brně

Jutta Boccor - soprán
Leo Marian Vodička - tenor

dirigent Enrico Dovico

režie Václav Věžník
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
9. 10. 1993, sobota 19.30
Čajkovský: Serenáda
Kubička: Podzimní hudba
Haydn: Koncert pro violoncello a orchestr C dur
Burlas: Plantus per orchestra d´archiSlovenský komorní orchestr
umělecký vedoucí Bohdan Warchal

Michaela Fukačová - violocncello
Místo konání: Zemská sněmovna
 
10. 10. 1993, neděle 10.30
Bach: Aria mit 30 Veränderungen, BWV 988 "Goldbergovy variace"Stanislav Heller - cembalo
Místo konání: Zemská sněmovna
 
10. 10. 1993, neděle 17.17
Illner: Hostina krále Vondry XVI.operetní soubor Národního divadla v Brně
Místo konání: Mahenovo divadlo
 
10. 10. 1993, neděle 19.30
Dvořák: Symfonie č. 6 D dur, op. 60
Martinů: Inkantace, klavírní koncert č. 4
Janáček: SinfoniettaStátní filharmonie Brno

Igor Ardašev - klavír

dirigent Jiří Bělohlávek
Místo konání: Janáčkovo divadlo
© Petr Tejkal 2005