Moravský podzim


 
29. 9. 1994, čtvrtek 20.00
Smetana: předehra k opeře Prodaná nevěsta
Dvořák: Koncert pro housle a orchestr a moll
Čajkovskij: Symfonie č. 4 f mollStátní filharmonie Brno

Sergej Stadler
- housle

dirigent Marc Albrecht
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
30. 9. 1994, pátek 19.30
Richter: Adagio a Fuga g moll
Bach: Koncert pro housle E dur, BWV 1042
Leclair: Koncert pro housle A dur
Janáček: IdylaČeští komorní sólisté

umělecký vedoucí Ivan Matyáš

Florian Sonnleitner - housle
Místo konání: Zemská sněmovna
 
1. 10. 1994, sobota 10.30
Míča: O původu jaroměřic
koncertní provedení opery z roku 1730Le Monde Clasique
umělecká vedoucí Dagmar Neumann
Místo konání: Jaroměřice nad Rokytnou
 
1. 10. 1994, sobota 19.00
Janáček: Káťa KabanováJanáčkova opera Národního divadla v Brně

dirigetn Jan Zbavitel

režie Alena Vaňáková
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
1. 10. 1994, sobota 19.30
Mozart: Smyčcový kvaret D dur, KV 575
Dvořák: Smyčcový kvartet F dur, op. 96
Ravel: Smyčcový kvaret
Talichovo kvarteto
Místo konání: Zemská sněmovna
 
2. 10. 1994, neděle 10.30
Pódium mladých
Koncert posluchačů vysokých hudebních škol

Smetana: Macbeth a čarodejnice

Janáček: Sonáta pro housle a klavír

Janáček: Concertino

Haydn: Smyčcový kvartet, op. 64/5
Šostakovič: Symčcový kvartet č. 7 fis moll, op. 108Jan Jiraský - klavír

Miloslav Vrba - housle
Krista Střítecká - klavír

Komorní soubor JAMU

Akademie Quartett Wien
Místo konání: Zemská sněmovna
 
2. 10. 1994, neděle 19.30
Haydn: Smyčcový kvartet G dur, op. 77 č. 1
Bartók: Smyčcový kvartet č. 4
Dvořák: Klavírní kvintet A dur, op. 81Artemis Quartett

Jan Simon
- klavír
Místo konání: Zemská sněmovna
 
3. 10. 1994, pondělí 19.30
Brahms: Sonáta F dur pro violoncello a klavír, op. 99
Sonáta A dur pro housle a klvaír, op. 100
Klavírní trio c moll, op. 101Ivan Ženatý - housle
Jiří Bárta - violoncello
Marián Lapšanský - klavír
Místo konání: Zemská sněmovna
 
4. 10. 1994, úterý 18.00
Koncert laureáta mezinárodní varhanní soutěže Pražské jaro 1994Waclaw Seweryn Golonka
Místo konání: kostel sv. Augustina
 
4. 10. 1994, úterý 19.30
Dvořák: Serenáda d moll pro dechové nástroje
Serenáda e dur pro smyčce
Česká suitaPražský komorní orchestr bez dirigenta
Místo konání: Sál B. Bakaly
 
5. 10. 1994, středa 18.00
Barokní hudba z Kroměřížského archivu

Hueber, de Poglietti, Mielczewski, Schmelzer, hofer, Bertali, Ebner, Biber, LambMusica antiqua Praha
umělecký vedoucí Pavel Klikar
Místo konání: kostel sv. Janů
 
5. 10. 1994, středa 19.30
Mozart: Symfonie č. 36 C dur, KV 425 "Linecká"
Bruch: Koncert pro housle a orchestr č. 1 g moll, op. 26
Mendelsohn-Bartholdy: Symfonie č. 2 a moll, op. 56 "Skotská"Sinfonia Varsovia

Antje Weithass
- housle

dirigent Volker Schmidt-Gertenbach
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
6. 10. 1994, čtvrtek 19.30
Lutoslawski: Mini Ouverture
Dowland: Suita
Jevtic: Quintete Victoria
Carter: Fantasy around Purcell´s "Fantasy upon one note"
Sandström: Heavy Metal
Eben: Žesťový kvintet "Variace na chorál"Stockholm Chamber Brass
Místo konání: Zemská sněmovna
 
7. 10. 1994, pátek 19.00
Puccini: TurandotJanáčkova opera Národního divadla v Brně

dirigent Tibor Varga

režie Alena Vaňáková
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
7. 10. 1994, pátek 19.30
Beethoven: Sonáta č. 4 C dur, op. 102 č. 1
Voříšek: Introdukce a Allegro, op. 2
Debussy: Sonáta d moll
Martinů: Variace na Rossiniho téma
Rachmaninov: Sonáta g moll, op. 19Leonid Gorokhov - violoncello
Nigel Hutchison - klavír
Místo konání: Zemská sněmovna
 
8. 10. 1994, sobota 10.30
Písně pro zpěv a klavír "Čechy baroka a biedermeieru"

Štěpán, Koželuh, Jírovec, Mozart, Voříšek, TomášekThomas Lippert - baryton
Rose Marie Zartner - klavír
Místo konání: Boskovice, zámecký skleník
 
8. 10. 1994, sobota 18.00
Čajkovskij: Liturgie podle Jana Zlatoústého, op. 41 (výběr)
Rachmaninov: Noční bdění, op. 37 (výběr)
Pražský komorní sbor

Eva Zbytovská - alt
Richard Sporka - tenor

dirigent Josef Pančík
Místo konání: kostel sv. Janů
 
8. 10. 1994, sobota 19.30
Janáček: Sonáta 1. X. 1905 "Z ulice"
Chopin: Sonáta č. 2 b moll
Prokofjev: Sonáta č. 8Lazar Berman - klavír
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
9. 10. 1994, neděle 10.30
Dvořák: Slovanské tance, I. a II. řada
Renata a Igor Ardaševovi - klavír
Místo konání: Zemská sněmovna
 
9. 10. 1994, neděle 19.30
Martinů: Památník lidicím
Symfonie č. 5
Janáček: SinfoniettaStátní filharmonie Brno

dirigent Caspar Richter
Místo konání: Janáčkovo divadlo
© Petr Tejkal 2005