Moravský podzim


 
22. 9. 1997, 20.00
Dvořák: Symfonie č. 9 e moll op. 95 "Z nového světa"

Polednice
symfonická báseň op. 108
Zlatý kolovrat
symfonická báseň op. 109
Karneval
předehra op. 92Česká filharmonie

dirigent Vladimír Válek
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
23. 9. 1997, 18.30
Puccini: Triptych (Il Trittico)
Plášť
opera o jednom dějství

Sestra Angelika
opera o jednom dějství

Gianni Schicchi
opera o jednom dějství
Orchestr, sbor a balet opery Národního divadla v Praze

režie Zdeněk Kaloč
dirigent Jan Štych
sbormistr Pavel Vaněk
scéna a kostýmy Jana Zbořilová
pohybová spolupráce Pavel Šmok

sólisté: Ivan Kusnjer, Jiřina Marková, Nikolaj Višnjakov, Vladimír Doležal, Antonín Švorc, Libuše Márová, Jaroslav Březina, Martina Bauerová, Bohdan Petrovič

sólisté: Eva Děpoltová, Lenka Šmídová, Miroslava Volková, Marta Cihelníková, Pavla Aunická, Lívia Ághová, Ivana Ročková, Pavla Zobalová, Hana Beranová, Jana Jonášová, Magda Cihlářová, Kateřina Trnková, Martina Bauerová, Blanka Odcházelová

sólisté: Jiří Sulženko, Lívia Ághová, Libuše Márová, Valentin Prolat, Jaroslav Březina, Věra Nováková, Tomáš Soukup, Bohuslav Maršík, Dalibor Jedlička, Vratislav Kříž, Marta Cihelníková, Zdeněk Harvánek, Antonín Švorc, Karel Černý, Eduard Exner
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
23. 9. 1997, 19.30
Koncert laureátů II. Mezinárodní interpretační soutěže v oboru varhany

Místo konání: Besední dům
 
24. 9. 1997, 19.30
Čajkovskij: Serenáda C dur pro smyčce op. 48
Kus ve tvaru sonatiny
Bach: koncert d moll BWV 1043 pro dvoje housle, smyčce a continuo

Vivaldi: Čtvero ročních dob, houslové koncerty op. 8Čeští komorní sólisté
umělecký vedoucí Ivan Matyáš

Václav Hudeček - housle
Linda Pařenicová - housle

dirigent Pavel Kogan
Místo konání: atrium IBC
 
25. 9. 1997, 19.30
Tárrega: Endecha
Oremus
Paganini: Romance
Andantino variato
Smetana: Bagatelles et impromptus - výáběr
pro dvě kytary upravil Jiří Jirmal
Vzpomínka v črt op. 4

Ježek: Písně
pro interpretku upravil Rudolf Dašek
Dašek: Vše, co zůstalo
Jirmal: Badem-Jazz-Suite
Ježek: Civilizace
pro dvě kytary upravil Rudolf DašekJaromíra Ježková - kytara
Rudolf Dašek - kytara
Místo konání: Místodržitelský palác
 
26. 9. 1997, 19.30
Glinka: Patetické trio
Rubinštejn: Klavírní trio č. 3 B dur op. 52

Tanějev: Klavírní trio D dur op. 22Moskevské klavírní trio

Alexander Bondurjanskij - klavír
Vladimir Ivanov - housle
Michail Utkin - violoncello
Místo konání: Besední dům
 
27. 9. 1997, 19.30
Bella: Otče náš
Schneider-Trnavský: Missa Stella matutina
Bella: Missa virorurm polyphoniae adaptata Es dur op. 6
Bella: Modlitba sv. Cyrila na sotnách op. 15
(Modlitba umírajícího sv. Cyrila)Octet Singers
umělecká vedoucí a dirigentka Blanka Juhaňáková

průvodní slovo Ulrich Ulmann

Ladislav Hallon - I. tenor
Ernest Hudec - I. tenor
Emil Merheim - II. tenor
Ĺubomír Kizek - II. tenor
Adam Blažo - baryton
Martin Lampert - baryton
Anton Kúrňava - bas
Marián Bulla - bas
Místo konání: Chrám sv. Václava v Dolních Bojanovicích
 
28. 9. 1997, 19.30
Nielsen: Malá suita op. 1
Glazunov: Koncert Es dur op. 100 pro altový saxofon a smyčce

Grieg: Z časů Holbergových, suita op. 40Janáčkův komorní orchestr
umělecký vedoucí Zdeněk Dejmek

Felix Slováček - saxofon
Místo konání: Besední dům
 
29. 9. 1997, 19.30
Schubert: Kvartetní věta c moll (op. posth. D 703
Schumann: Kvartet č. 2 F dur op. 41 č. 2
Wolf: Italská serenáda WW xw/3

Smetana: Kvartet č. 1 e moll "Z mého života"Emersonovo kvarteto
Emerson String Quartet

Eugene Druckner - housle
Philip Setzer - housle
Lawrence Dutton - viola
David Finckel - violoncello
Místo konání: Besední dům
 
30. 9. 1997, 20.00
Borodin: Polovecké tance u opery kníže Igor
Čajkovskij: Houslový koncert D dur op. 35

Rachmaninov: Symfonie č. 2 e moll op. 27Ukrajinský národní symfonický orchestr

Dong-Suk Kang - housle

dirigent Teodor Kučar
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
1. 10. 1997, 19.30
Wolf: Tři písně na Michelangela
Wohl denk´ ich oft
Alles endet, was entstehet
Fühlt meine Seele
Schumenn: Láska básníkova, výběr z cyklu op. 48 (Heine)
Die Lotosblume
Mondnacht
Der Nußbaum
Widmung

Schubert: Mein Gruss an den Mai
Der Wanderer
Schäfers Klagenlied
Erlkönig

Frühlingsglaube
Jägers Abendlied
Litanei
der Musensohn
An die MusikPeter Mikuláš - bas

Ĺudovít Marcinger - klavír
Místo konání: Besední dům
 
2. 10. 1997, 19.30
Schubert: Sonatina D dur pro housle a klavír D 384
Korngold: Sonáta G dur pro housle a klavír op. 6

Chausson: Koncert D dur pro housle, klavír a smyčcové kvarteto op. 21František Novotný - housle

Sergej Milstein - klavír

Wihanovo kvarteto
Leoš Čepický
- I. housle
Jan Schulmeister - II. housle
Jiří Žigmund - viola
Aleš Kaspřík - violoncello
Místo konání: Besední dům
 
3. 10. 1997, 19.30
Pódium mladých
Koncert posluchačů Hudební fakulty JAMU v Brně a Hudební akademie Franze Liszta v Budapešti

Dvořák: klid
Rondo g moll op. 94

Liszt: Písně

Dvořák: Klavírní kvintet č. 1 A dur op. 5Vojtěch Novák - violoncello
Petra Pospíšilová - klavír

Andrea Meláthová - zpěv
Emese Virághová - klavír

Smyčcové kvarteto JAMU
David Mimra
- I. housle
Petra Chadimová - II. housle
Hana Zupková - viola
Josef Klíč - violoncello

Pavel Farkas - klavír
Místo konání: Aula JAMU
 
4. 10. 1997, 20.00
Mendelsohn-Bartholdy: Symfonie č. 1 c moll op. 11
Reger: Čtyři hudební básně podle Böcklina op. 128

Strauss: Tak pravil Zarathustra
symfonická báseň op. 30 podle NietzsehoBamberští symfonikové
Bamberger Symphoniker

dirigent Horst Stein
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
5. 10. 1997, 14.30
Schubert: Tres sunt
offertorium pro sbor a orchestr D 181
Totus in corde langueo
offerstorium pro soprán, klarinet a orchestr D 136
Intende voci orationis
offerstorium pro tenor, sbor a orchestr D 963
Mše G dur č. 2
pro soprán, tenor, baryton, sbor a orchestr D 167Čeští komorní sólisté
umělecký vedoucí Ivan Matyáš

Český filharmonický sbor Brno

Romana Pávková
- soprán
Zoltán Korda - tenor
Vladimír Chmelo - baryton

dirigent Petr Fiala
Místo konání: bazilika kláštera Porta Coeli, Předklášteří
 
5. 10. 1997, 19.30
Schumann: Klavírní kvintet Es dur op. 44

Dvořák: Klavírní kvintet A dur op. 81Kubínovo kvarteto
Luděk Cap
- I. housle
Jan Niederle - II. housle
Pavel Vítek - viola
Jiří Zedníček - violoncello

Ivan Klánský - klavír
Místo konání: Besední dům
 
6. 10. 1997, 19.30
Rachmaninov: Suita č. 1 op. 5

Liszt: Concerto páthetique e moll
Reminiscences de "Don Juan"klavírní duo
Christos Papageorgiou
George Petrou
Místo konání: Besední dům
 
7. 10. 1997, 19.30
Saint-Saëns: Sonáta č. 2 F dur op. 123
Britten: Suita č. 3 op. 87

Janáček: Pohádka
Brahms: Sonáta č. 2 F dur op. 99Steven Isserlis - violoncello

Pascal Devoyon - klavír
Místo konání: Besední dům
 
8. 10. 1997, 19.30
Janáček: Kreutzerova sonáta
(kvartet č. 1 arr. pro smyčce)
Schubert: Variace "Smrt a dívka"
(arr. z kvartetu d moll op. posth.)
Mercadante: Flétnový koncert e moll
Ravel: Kadiš ze "Dvou hebrejských meldií"
(arr. pro housle a smyčcový orchestr)

Čajkovskij: Vzpomínka na Florencii op. 70
(arr. ze smyčcového sextetu)Australský komorní orchestr
Australian Chamber Orchestra
umělecký vedoucí Richard Tognetti

Michael Martin Kofler - flétna
Místo konání: Besední dům
 
9. 10. 1997, 19.30
Praetorius: Suita ze sbírky Terpsichore
Grieg: Smuteční pochod
Bruckner: Motette Graduale
(arr. pro trombonové kvarteto)
Bach: Braniborský koncert č. 3 BWV 1048

Strauss: Slavnostní fanfára pro Vídeňské filharmoniky
Puccini: Suita z opery Tosca
Bizet: Suita z opery Carmen
Crespo: Brucknerova etuda pro hluboké žesťové nástroje
Goffrey: Pocta ušlechtilé révěMnichovské operní žestě
Opera Brass
Die Blechbläser der Bayerischn Staatsoper
umělecký vedoucí Ralf Scholtes
Místo konání: Besední dům
 
10. 10. 1997, 19.30
Vídeň okolo roku 1880

Brahms: Smyčcový sextet G dur op. 36
Strauss: Dynamidy, valčík op. 173

Bruckner: Smyčcový kvintet F durVídeňské smyčcové sexteto
Wiener Streichsextett

Erich Höbarth - I. housle
Peter Matzka - II. housle
Thomas Riebl - I. viola
Siegfried Führlinger - II. viola
Rudolf Leopold - I. violoncello
Susanne Ehnová - II. violoncello
Místo konání: Besední dům
 
11. 10. 1997, 20.00
Brahms: Píseň osudu
kantáta op. 54 pro sbor a orchestr
Dvořák: Te Deum op. 103 pro sóla, sbor a orchestr

Liszt: Preludia
symfonická báseň (č. 3) podle Lamartina
Janáček: SinfoniettaStátní filharmonie Brno

Pražský filharmonický sbor
sbormistr Jaroslav Brych

Zdena Kloubová - soprán
Richard Novák - bas

dirigent Aldo Ceccato
Místo konání: Janáčkovo divadlo
© Petr Tejkal 2005