Moravský podzim


 
24. 9. 1998, čtvrtek 20.00
Smetana: Slavnostní předehra C dur
Martinů: Rapsodie-koncert pro violu a orchestr

Janáček: Glagolská mšeStátní filharmonie Brno

Isabelle van Keulen
- viola

Český filharmonický sbor Brno
sbormistr Petr Fiala

Helena Kaupová - soprán
Hana Štolfová-Bandová - alt
Jan Vacík - tenor
Luděk Vele - bas

dirigent Hans Graf
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
25. 9. 1998, pátek 19.30
Klein: Fantasie a fuga pro smyčcové kvarteto
Janáček: Kvartet č. 2 "Listy důvěrné"

Beethoven: Kvartet č. 14 cis moll op. 131Petersen Quartett

Conrad Muck
- 1. housle
Gernot Süssmuth - 2. housle
Matthias Buchholz - viola
Hans-Jakob Eschenburf - violoncello
Místo konání: Besední dům
 
26. 9. 1998, sobota 14.30
Milandre: Andante e Menuet pro violu d ´amore a housle
Stamic: Sonata in D "Marlborough" pro violu d´amore a obligátní housle
Král: Nokturno op. 8 pro violu d´amore a housle
Slavík: Intermezzo pro violu d´amore sólo

Janáček: Smyčcový kvartet č. 2 "Listy důvěrné" pro dvoje housle, violu d´amore a violoncelloJohn Anthony Calabrese - viola d´amore

Gabriela Olcese - housle

členové Kubínova kvarteta
Luděk Cap a Jan Niederle - housle
Jiří Zedníček - violoncello
Místo konání: knihovna zámku Náměšť nad Oslavou
 
26. 9. 1998, sobota 19.30
Janáček: Suita pro smyčce
Boccherini: Sinfonia č. 6 d moll op. 12 "Čertův dům"

Beethoven: Klavírní koncert č. 2 B dur op. 19Orchestra del Festival Internazionale di brescia e Bergamo "Arturo Benedetti Michelangeli"

Igor Ardašev
- klavír

dirigent Agostino Orizio
Místo konání: Besední dům
 
27. 9. 1998, neděle 17.00
Koncert laureátů III. Mezinárodní iterpretační soutěže v oboru kontrabas

program bude upřesněn podle rozhodnutí poroty

Vaňhal: Kontrabasový koncert D durČeští komorní sólisté
umělecký vedoucí Ivan matyáš
Místo konání: Aula JAMU
 
27. 9. 1998, neděle 19.00
Janáček: Její pastorkyňaOpera Národního divadla v Praze

dirigent Jiří Bělohlávek
režie Josef Průdek
scéna Petr Peřina
kostýmy Jan Skalický

Libuše Márová - Stařena Buryjovka
Peter Dvorský - Laca Klemeň
Miroslav Dvorský - Števa Buryja
Jindřiška Reinerová - Kostelnička
Lívia Ághová - Jenůfa
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
28. 9. 1998, pondělí 19.30
janáček: Suita op. 3
Mazart: Klavírní koncert c moll KV 491
Kukal: "Clarinettino"

Martinů: Sinfonietta La JollaPražský komorní orchestr
koncertní mistr Ondřej Kukal

Martino Tirimo - klavír
Milan Polák - klarinet
David Švec - klavír
Místo konání: Besední dům
 
29. 9. 1998, úterý 19.30
Janáček: Sonáta pro housle a klavír
Bartók: Sonáta č. 2 pro housle a klavír
Stravinskij: Koncertní duo pro housle a klavír

Schumann: Sonáta pro housle a klavír č. 2 d moll op. 121Isabelle Faust - housle

Florent Boffard - klavír
Místo konání: Besední dům
 
30. 9. 1998, středa 20.00
Glinka: Symfonie d moll
Musorgskij: Svítání nad řekou Moskvou
(instrumentace a úprava Dmitrij Šostakovič)
Janáček: Lašské tance

Skrjabin: Poéma extáze op. 54Ruský státní symfonický orchestr

dirigent Jevgenij Světlanov
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
1. 10. 1998, čtvrtek 19.30
Scarlati: 4 sonáty
Janáček: Sonáta 1. X. 1905 "Z ulice"
Schubert / Liszt: Wohin?
Erlkönig
Der Müller und der Bach
Ständchen
Auf dem Wasser zu singen
Valse caprice č. 6 "Soirées de Vienne"

Chopin: Impromptu Fis dur op. 36
Balada g moll op. 23
3 mazurky op. 63 (H dur, f moll a cis moll)
Barkarola op. 60
Polonéza As dur op. 53Rem Urasin - klavír
Místo konání: Besední dům
 
2. 10. 1998, pátek 19.00
Janáček: Z mrtvého domu
premiéraJanáčkova opera Brno

dirigent Jan Zbavitel
režie Zdeněk Kaloč
výtvarník scény a kostýmů Albert Pražák

Richard Haan - Gorjančikov
Jurij Gorbunov - Skuratov
Ivan Choupenitch - Morozov
Václav Málek - Placmajor
Naďa Bláhová, Beata Zádrapová - Aljeja
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
2. 10. 1998, pátek 19.30
Ištvan: Solitudo pro 11 smyčcových nástrojů
Dittersdorf: Koncert A dur pro harfu a smyčce

Debussy: Tanec posvátný a tanec světský
Martinů: Smyčcový sextetKomorní orchestr Bohuslava Martinů
umělecký vedoucí Lubomír Čermák

Jana Boušková - harfa

dirigent Jan Štych
Místo konání: Besední dům
 
3. 10. 1998, sobota 14.30
Petrželka: Divertimento pro dechové kvinteto
Blatný: 2 : 3 pro dechové kvinteto

Kohoutek: Minuty jara, imprese pro dechové kvinteto
Janáček: Mládí, suita pro dechové sextetoQ Moravi

Věra Křivá - flétna
Josef Bartoník - hoboj
Lubomír Bartoň - klarinet
Milan Mrazík - lesní roh
Vladimír Veleba - fagot

spoluúčinkuje
Vít Spilka - basklarinet
Místo konání: Aula JAMU
 
3. 10. 1998, sobota 20.00
Janáček: Šluk a Jau
Sibelius: Houslový koncert op. 47 d moll

Čajkovskij: Symfonie č. 6 h moll "Patetická"Zagrebačka filharmonija

Teiko Maehashi - housle

dirigent Cristian Mandeal
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
4. 10. 1998, neděle 14.30
Janáček: Mužské sbory

Královničky
Lidová nokturna
Říkadla

Mužské sboryPěvecké sdružení moravských učitelů
sbormistr Jan Rozehnal

Kantiléna
sbormistr Ivan Sedláček

Eva Podařilová - klavír
Emil Drápela - klarinet

Dagmar Bundžová - soprán
Místo konání: Společenský dům Luhačovice
 
4. 10. 1998, neděle 19.30
Janáček: Po zarostlém chodníčku I. řada
Concertino pro klavír a sólové nástroje

V mlhách
Capricio "Vzdor" pro klavír levou rukou a dechový septetJan Simon - klavír

členové Komorního orchestru FOK

dirigent Charles Olivieri-Munroe
Místo konání: Besední dům
 
5. 10. 1998, pondělí 19.30
Pódium mladých

Martinů: Variace na Rossiniho téma
Janáček: Pohádka
Romance
Dumka
Allegro

Janáček: Zdenčiny variace
Po zarostlém chodníčku II. řadaLukáš Polák - violoncello
Krista Střítecká - klavír

Lenka Gospošová - housle
Jiřina Kolmanová - klavír

Jiří Kollert - klavír
Místo konání: Aula JAMU
 
6. 10. 1998, úterý 19.30
Haydn: Kvartet D dur "S Largem" op. 76/5
Janáček: Kvartet č. 1 "Z podnětu Tolstého Kreutzerovy sonáty"

Sommer: Kvartet č. 1 d mollPanochovo kvarteto

Jiří Panocha
- 1. housle
Pavel Zejfart - 2. housle
Miroslav Sehnoutka - viola
Jaroslav Kulhan - violoncello
Místo konání: Besední dům
 
7. 10. 1998, středa 19.30
Janáček: Písně

Moravská lidová poesie v písních

Zápisník zmizeléhoIvan Kusnjer - baryton
Peter Straka - tenor
Jolana Fogašová - mezzosoprán
Marian Lapšanský - klavír

Romana Pávková - soprán
Pavla Dittmanová - alt
Jarmila Janíčková - alt
Místo konání: Besední dům
 
8. 10. 1998, čtvrtek 19.30
Górecki: Tři kusy ve starém slohu
Szymanovski: Vokalíza - etuda
Rachmaninov: Vokalíza op. 34 č. 14
Bottesini: Grand duo concertant pro housle, kontrabas a orchestr

Janáček: Idyla pro smyčceAmadeus Chamber Orchestra

Jaroslaw Źolnierczyk
- housle

Gary Karr - kontrabas

dirigentka Agnieszka Duczmal
Místo konání: Besední dům
 
9. 10. 1998, pátek 19.00
Janáček: Příhody lišky BystrouškyJanáčkova opera Brno

dirigent Jan Zbavitel

režie Václav Věžník
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
9. 10. 1998, pátek 19.30
Mozart: Divertimento podle čtyř árií z opery Kouzelná flétna
pro tři basetové rohy, arr. Schottstädt
Yun: Monolog pro basklarinet sólo
Stravinskij: Tři kusy pro klarinet sólo
Mozart: Divertimento č. 1 F dur KV 439b
pro tři basetové rohy

Messiaen: Ptačí propast pro klarinet sólo
Mazart: Divertimento pole šesti árií z opery Don Giovanni
pro tři basetové rohy, arr. Schottstädt
Trio di Clarone

Sabine Meyer
Wolfgang Meyer
Reiner Wehle
Místo konání: Besední dům
 
10. 10. 1998, sobota 20.00
Mahler: Adagio z Desáté symfonie
Nielsen: Koncert pro klarinet a orchestr

Janáček: SinfoniettaJanáčkova filharmonie Ostrava

Sabine Meyer
- klarinet

dirigent Leoš Svárovský
Místo konání: Janáčkovo divadlo
© Petr Tejkal 2005