Moravský podzim


 
22. 9. 1999, středa 20.00
Janáček: Suita z opery Výlety pana Broučka
Suk: Fantasie g moll, op. 24
pro housle a orchestr

Mahler: Písně o mrtvých dětech
Šostakovič: Symfonie č. 1Symfonický orchestr Českého rozhlasu

Jae Park
- housle
Marietta Simpson - mezzosoprán

dirigent Richard Westerfield
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
23. 9. 1999, čtvrtek 19.30
Pacho: Zuhuy Kak
pro sólové violoncello
Dillon: Traumwerk kniha první
12 duet pro dvoje housle
Guerrero: Zayin V
pro housle, violu a violoncello

Boulez: Anthémes II
pro sólové housle
Donatoni: Siglio
pro sólové housle
Dusapin: Smyčcový kvartet č. 3
čtyřvětýArditti Quartet

Irvine Arditti
- 1. housle
Graeme Jennings - 2. housle
Dov Scheindlin - viola
Rohan de Saram - violoncello

Místo konání: jádrovna továrního areálu Vaňkovka
 
24. 9. 1999, pátek 19.30
koncert laureátů IV. Mezinárodní interpretační soutěže v oboru bicí nástroje

první část programu upřesní porota

Graham: Te Deum
pro bicí nástroje a 8 hráčůspolúčinkuje instrumentální soubor

dirigent Stanislav Kummer
Místo konání: Aula JAMU
 
25. 9. 1999, sobota 14.30
Čajkovskij: Liturgie sv. Jana Zlatoústého op. 41
úprava Alexandra Sedova
Bortňanskij: Sláva na výsostech Bohu
Rachmaninov: Věřím
z Liturgie op. 31
Izvěkov: S mými slzami
Česnokov: Věřím
ze Sv. liturgie
Bohorodice
anonym: Blahoslavený je muž
Bortňanskij: Bože, k tobě volám
Chorovaja akademia

Anton Farmakovskij - tenor
Vladimir Romanov - tenor
Dimitrij Turkumjanc - baryton

sbormistr Alexander Sedov
Místo konání: Chrám sv. Gorazda v Olomouci
 
25. 9. 1999, sobota 19.00
Isadora Duncan
příběh slavné tanečniceBalet Národního divadla v Praze

choreografie Libor Vaculík
režie Josef Bednárik
koláž z děl světových skladatelů Petr Malásek
scéna Milan Ferenčík
kostýmy Peter Čanecký
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
26. 9. 1999, neděle 20.00
Fauré: Pelleas a Melisanda
suita op. 80
Schumann: Klavírní koncert a moll op. 54

Saint-Saëns: Odeletta op. 162 pro flétnu a orchestr
Beethoven: Symfonie č. 1 C dur op. 21Ensemble Orchestral de Paris

Héléne Grimaud
- klavír
Klára Nováková - flétna

dirigent John Nelson
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
27. 9. 1999, pondělí 19.30
Novák: Serenáda F dur op. 9 pro malý orchestr
Paganini: Sonata da camera per viola grande

Schnittke: Monolog pro violu a smyčce
Haydn: Symfonie č. 104 D dur "Dudácká"Virtuosi di Praga
umělecký vedoucí Oldřich Vlček

Lars Anders Tomter - viola
Místo konání: Besední dům
 
28. 9. 1999, úterý 20.00
Dvořák: Violoncellový koncert h moll op. 104

Puccini: Messa di gloria
pro tenor, bas, smíšený sbor a orchestrSlovenská filharmonie

Slovenský filharmonický sbor

sbormistr Jan Rozehnal

Alban Gerhardt - violoncello
Jon Garrison - tenor
Gustáv Beláček - bas

dirigent James Judd
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
29. 9. 1999, středa 19.30
Dvořák: Smyčcový kvartet č. 14 G dur op. 106
Mozart: Flétnový kvartet D dur KV 285
Bizet / Borne: Fantasie na Carmen

Debussy: Smyčcový kvartet g moll op. 10Janáčkovo kvarteto

Miloš Vacek
- 1. housle
Vítězslav Zavadilík - 2. housle
Ladislav Kyselák - viola
Břetislav Vybíral - violoncello

Marc Grauwels - flétna
Místo konání: Besední dům
 
30. 9. 1999, čtvrtek 19.30
Auric: Trio pro hoboj, klarinet a fagot
Honegger: Sonatina pro klarinet a klavír
Milhaud: Pastorále pro hoboj, klarinet a fagot
Suita podle Corretta op. 161 pro hoboj, klarinet a fagot

Durey: Divertimento op. 107 pro hoboj, klarinet a fagot
Taileferre: Arabeska pro klarinet a klavír
Poulenc: SextetFilharmonické dechové trio

Hana Bartoníková
- hoboj
Emil Drápela - klarinet
Dušan Drápela - fagot

a hosté
Dana Drápelová - klavír
Martina Šuráňová - flétna
Milan Mrazík - lesní roh
Místo konání: Aula JAMU
 
1. 10. 1999, pátek 19.30
Takemicu: Hika pro housle a klavír
Prokofjev: Sonáta č. 1 pro housle a klavír

Paganini: Capricia op. 1 pro sólové housle č. 1 - 12Akiko Suwanai - housle
Jiřina Kolmanová - klavír
Místo konání: Besední dům
 
2. 10. 1999, sobota 17.00
Pódium mladých

Růžičková: Romance pro křídlo
Dva názory na romanci pro klarinet a violoncello
Piňos: Reichquartett pro smyčcové kvarteto
Wlosok: Tři kusy pro sólový kontrabas
Buzzi: Movement pro zpívajícího fagotistu
Brass Dub

Dlouhý: Konvergence, Divergence, Sublimace pro jednoho hráče na bicí nástroje
Šnajdr: Hudba pro violu a dechové kvinteto
Král: Bariéry pro dva klarinety, marimbu, bicí a klavírkoncert z tvorby skladatelského sdružení Bezmocná hrstka

Ars Incognita
umělecký vedoucí Libor Novotný
Místo konání: Dům umění
 
2. 10. 1999, sobota 19.30
Beethoven: Houslová sonáta Es dur op. 12/3
Schnittke: Houslová sonáta č. 1

Paganini: Capriccia op. 1 pro sólové housle
č. 13 - 24Akiko Suwanai - housle
Jiřina Kolmanová - klavír
Místo konání: Besední dům
 
3. 10. 1999, neděle 14.30
Schmelzer: Sonata a 7
Biber: Sonata a 6 "Die Pauern Kirchafrtt genandt"
Rosier: Sonáta č. 1
Kerll: Canzon a 3
Vejvanovský: Sonáta "La posta"
Schmelzer: Sonata a 3 violini
Biber: Sonata a

Rittler: Sonata campanarum
Vejvanovský: Sonáta svatého Petra a Pavla
Schmelzer: Sonata amabilis a 4
Biber: Battalia
Tolar: Sonata a 10
Musica Florea
umělecký vedoucí Marek Štryncl
Místo konání: Zámek Mikulov
 
3. 10. 1999, neděle 20.00
Mozart: Requiem d moll KV 626 pro sóla, smíšený sbor a orchestrStátní filharmonie Brno
Český filharmonický sbor Brno

sbormistr Petr Fiala

Zdena Kloubová - soprán
Hana Bandová - alt
Jozef Kundlák - tenor
Jiří Sulženko - bas

dirigent Aldo Ceccato
Místo konání: Katedrála sv. Petra a Pavla
 
4. 10. 1999, pondělí 19.00
Dvořák: Rusalka
obnovená premiéraJanáčkova opera Brno

dirigent Jan Zbavitel
režie Václav Věžník
výtvarník scény Ladislav Vychodil
kostýmy Josef Jelínek

v hlavních rolích
Natálie Romanová - Rusalka
Valentin Prolat - Princ
Peter Mikuláš - Vodník
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
4. 10. 1999, pondělí 19.30
Vranický: Symfonie charakteristická pro mír s Republikou francouzskou
Haas: Studie pro smyčce
Feld: Concertino pro violoncello a komorní orchestr

Dvořák: Rondo g moll op. 94 pro violoncello a orchestr
Arenskij: Variace na Čajkovského téma op. 25a pro smyčcový orchestrBrněnský komorní orchestr
umělecký vedoucí Jiří Motl

Michal Kaňka - violoncello
Místo konání: Besední dům
 
5. 10. 1999, úterý 19.30
Rheinberger: Sonáta č. 19 g moll op. 193
Vierne: Symfonie č. 1 d moll op. 14

Reger: Sonáta č. 1 fis moll op. 33Ludger Lohmann - varhany
Místo konání: Besední dům
 
6. 10. 1999, středa 19.30
Schönberg: Zjasněná noc
Strauss: Koncert pro hoboj a komorní orchestr

Mozart: Symfonie č. 40 g moll KV 550Pražská komorní filharmonie

Zbyněk Müller
- hoboj

dirigent Jiří Bělohlávek
Místo konání: Besední dům
 
7. 10. 1999, čtvrtek 19.30
Dusík: Sonáta op. 61
Beethoven: Sonáta měsíčního svitu cis moll op. 27

Novák: Balada Manfred op. 2
Debussy: Obrazy I.
Obrazy II.Jan Jiraský - klavír
Místo konání: Besední dům
 
8. 10. 1999, pátek 19.30
dialogy
Mozarabský zpěv
ke slávě tvého jména
Aleluja, verš Blahoslavený muž
Po celé zemi
Chválíme tě
Modlil jsem se
Aleluja, verš Nechť vidí chudí
Vám spravedlivým
Aleluja, verš z hlubin
Ve věčné paměti bude spravedlivý

Zpěv Samaa
Aláh jest veliký
Kolika milostmi jsi mne zahrnul
Ty jsi zdrojem života pro celou zemi
V ponížení přicházím ke tvým dveřím
Bušil jsem na bránu odpuštění
Chvála Bohu, našemu vůdci
Zahrň mne láskou
Ty, horoEnsemble Organum
Ensemble al Assala

umělecký vedoucí Marcel Pérés
Místo konání: kostel sv. Petra a Pavla v Rajhradě
 
9. 10. 1999, sobota 20.00
Bartók: Dva obrazy op. 10
Rachmaninov: Klavírní koncert č. 2 c moll op. 18

Janáček: SinfoniettaMaďarská národní filharmonie

Fabio Bidini
- klavír

dirigent Zoltán Kocsis
Místo konání: Janáčkovo divadlo
© Petr Tejkal 2005