Moravský podzim


 
20. 9. 2000, 20.00
Dvořák: Houslový koncert a moll, op. 53

Bartók: Koncert pro orchestrStátní filharmonie Brno

Berenice Terwe
y - housle

dirigent Martin Sieghart
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
21. 9. 2000, 19.30
Bach: Braniborský koncert č. 6 B dur, BWV 1051
Klavírní koncert E dur, BWV 1053
Zeljenka: Musica slovaca
skladba pro housle a smyčcový orchestr na lidové písně z Čičman

Corelli: Concerto grosso g moll op. 6 č. 8 "Vánoční"
Vivaldi: Concerto grosso d moll, RV 565Slovenský komorní orchestr
umělecký vedoucí Bohdan Warchal - housle

Mikuláš Škuta - klavír
Místo konání: Besední dům
 
22. 9. 2000, 19.30
Massenet: Maří Magdalena
duchovní drama o čtyřech dílech na tetx Louise GalletaČeská filharmonie

Český filharmonický sbor Brno

sbormistr Petr Fiala

Klaudia Dernerová - Mirjam z Magdaly (soprán)
Alina Gurina - Marta, její sestra (mezzosoprán)
Jaroslav Březina - Ježíš z Nazareta (tenor)
Gustav Beláček - Jidáš v Kariotu (bas)

dirigent Vladimír Válek
Místo konání: Katedrála sv. Petra a Pavla
 
23. 9. 2000, 14.30
Castello: Třetí sonáta
Vojta: Sonáta č. 1 (skordurata h fis´ h´ e´´)
Sonáta č. 2 (skordurata h fis´ h´ e´´)
Faber: Sonáta (skordurata h e´ h´ e´´)
Castello: První sonáta
Bach: Chromatická fantazie a fuga d moll, BWV 903
Caldara: Sonata a tre op. 1/9
Bonporti: Sonáta op. 4/2Collegium Musicum Brno

Eleonora Machová
- housle
Jiří Květoň - housle
Věra Mikulášková - violoncello
Barbara Willi - cembalo
Místo konání: Státní zámek Bučovice
 
23. 9. 2000, 19.30
Bach / Mozart: Šest tříhlasých fug pro smyčcové trio, KV 404a (výběr)
Mozart: Adagio a fuga c moll, KV 546 pro smyčcové kvarteto
Čiurlionis: Dva kánony a dvě fugy pro smyčcové kvarteto

Mendelssohn-Bartholdy: Smyčcový kvartet e moll op. 44 č. 2Čiurlionisovo kvarteto

Jonas Tankevičius
- 1. housle
Darius Dikšaitis - 2. housle
Aloyzas Grižas - viola
Saulius Lipčius - violoncello
Místo konání: konvent Milosrdných bratří
 
24. 9. 2000, 16.00
Koncert laureátů V. Mezinárodní interpretační soutěže v oboru tuba

první část programu podle rozhodnutí poroty

Williams: Koncert pro tubu a orchestr
spoluúčinkuje Janáčkův komorní orchestr

dirigent Rostislav Hališka
Místo konání: Besední dům
 
25. 9. 2000, 19.00
Stravinskij: Žalmová symfonie

Stravinskij: Oedipus rexJanáčkova opera a baletní soubor Národního divadla Brno

choreografie a režie Ján Ďurovčík
Libor Vaculík

dirigent Jan Štych
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
26. 9. 2000, 19.30
Haydn: Symfonie č. 85 b dur, Hob. I:85 "Královna"
Bach: Suita h moll pro flétnu a smyčce s kontinuem, BWV 1067

Schlee: Jigs op. 48
první provedení
Schubert: Symfonie č. 5 B dur, D 485Wiener Concert Verein

Martina Matušínská
- flétna

dirigent Christian Simonis
Místo konání: Besední dům
 
27. 9. 2000, 19.30
Pódium nových talentů

Bach: Sonáta a moll pro flétnu, BWV 1013
Poulenc: Sonáta pro flétnu a klavír
Demersseman: Italský koncert pro flétnu a klavír

Bach: Partita č. 3 E dur, BWV 1006 pro sólové housle
Ysaye: Sonáta č. 2 pro sólové housle

Milan Vaněček - flétna
Eva Hutyrová - klavír
Petra Chadimová - housle
Místo konání: Aula JAMU
 
28. 9. 2000, 19.30
Bach: Braniborský koncert č. 3 G dur,BWV 1048
Koncert d moll, BWV 1052 pro varhany a orchestr
Braniborský koncert č.4 G dur, BWV 1049

Penderecki: Koncert pro violu a orchestr (verze pro violoncello)
Prokofjev: Symfonie č. 1 D dur op. 25 "Klasická"
Sinfonia Varsovia

Ivan Sokol
- varhany
Andrzej Bauer - violoncello
Piotr Tarcholik - housle
Urszula Janik-Krzemionka - flétna
Agata Igras - flétna
Monika Raczynska - cembalo

dirigent José Maria Florencio junior
Místo konání: Besední dům
 
29. 9. 2000, 19.30
Zelenka: Mše "Gratias Agimus tibi", ZWV 13

Bach: Magnificat D dur, BWV 243Collegium Marianum
vedoucí Jana Semerádová
umělecký vedoucí Václav Luks

Voci festose
umělecký vedoucí Martin Majkút

Hana Jonášová - soprán
Markéta Cukrová - alt
Jaroslav Březina - tenor
Jiří Sulženko - bas

dirigent Peter van Heygen
Místo konání: Katedrála sv. Petra a Pavla
 
30. 9. 2000, 19.30
Bach: Partita č. 2 d moll, BWV 1004 pro sólové housle
Janáček: Sonáta pro housle a klavír

Bach: Sonáta č. 1 g moll, BWV 1001 pro sólové housle
Franck: Sonáta A dur pro housle a klavír
Pavel Šporcl - housle

Petr Jiříkovský - klavír
Místo konání: Besední dům
 
1. 10. 2000, 14.30
Richter: Adagio a fuga g moll pro smyčce
Bach: Koncert d moll, BWV 1060 pro housle a hoboj

Albrechtsberger: Adagio a fuga in D pro smyčcový orchestr
Bach: Suita č. 1 C dur, BWV 1066Čeští komorní sólisté
umělecký vedoucí Ivan Matyáš

Lenka Filová - hoboj
Místo konání: Zámek Třebíč
 
1. 10. 2000, 19.30
Šostakovič: 24 preludií a fug op. 87 pro klavír
I. řada
Igor Ardašev - klavír
Místo konání: Besední dům
 
2. 10. 2000, 19.30
Bach: Preludium a fuga C dur, BWV 547
Chorály "Allein Gott in der Höh sei Ehr", BWV 676, 717 a 663
Preludium a fuga G dur, BWV 541

Widor: Gotická symfonie, op. 70Ewald Kooiman - varhany
Místo konání: Besední dům
 
3. 10. 2000, 19.30
Fux: Orfeus a Euridika
komorní opera o jednom dějstvíLe Monde Classique
umělecká vedoucí Dr. Dagmar Glüxam

Wiener Singakademie
umělecký vedoucí Heinz Ferlesch

Alexander Josef Maier - Orfeo (kontraalt)
Sophia Kianidou - Euridice (soprán)
Kurt Equiluz - Plutone (tenor)
Simona Šaturová - Proserpina (soprán)
Helena Dearling - Amore (soprán)
Martin Fischer - Aristeo (tenor)

dirigent Kurt Equiluz
Místo konání: Mahenovo divadlo
 
4. 10. 2000, 20.00
Musorgskij: Noc na Lysé hoře
symfonická báseň
Prokofjev: Houslový koncert č. 1D dur, op. 19

Šostakovič: Symfonie č. 10 e moll, op. 93
Moskevský symfonický orchestr

Liana Isakadze
- housle

dirigent Vladimir Ziva
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
5. 10. 2000, 19.30
Bach: Sonáta a moll, BWV 1003
transkripce pro kytaru
Loutnová suita e moll, BWV 996

Mignone: Dvanáct etud pro kytaru (výběr)
Nobre: Vzpomínky (výběr)
Krieger: Ritmata
Miranda: AppassionataFabio Zanon - kytara
Místo konání: Dvorana VUT
 
6. 10. 2000, 19.30
Bach: Sinfonia pro dva orchestry
Hummel: koncert Es dur pro trubku
Stravinskij: Pulcinella

Bach: Sita č. 1 C dur, BWV 1066Komorní filharmonie Pardubice

Juraj Bartoš
- trubka

dirigent Leoš Svárovský
Místo konání: Besední dům
 
7. 10. 2000, 19.30
Šostakovič: 24 preludií a fug op. 87 pro klavír
II. řadaIgor Ardašev - klavír
Místo konání: Besední dům
 
8. 10. 2000, 20.00
Janáček: Glagolská mše

Janáček: SinfoniettaStátní fillharmonie Brno

Pražský filharmonický sbor

sbormistr Jaroslav Brych

Helena Kaupová - soprán
Yvona Škvárová - alt
Ryszard Minkiewicz - tenor
Richard Novák - bas
Petr Kolář - varhany

dirigent Tomáš Hanus
Místo konání: Janáčkovo divadlo
© Petr Tejkal 2005