Moravský podzim


 
25. 9. 2002, středa 20.00
Janáček: Šluk a Jau
Prokofjev: Symfonie-koncert op. 125

Martinů: Symfonie č. H 289Symfonický orchestr Českého rozhlasu

Alexandr Rudin
- violoncello

dirigent Vladimír Válek
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
26. 9. 2002, čtvrtek 19.30
100 let mezi zpěvem a loutnou

Saint-Luc, Kremberg, Caldara, Dix, Kalivoda, Falckenhagen, Jelínek,
Beyer, Kohout, Haydn, ŠtědroňBarbara Zanichelli - soprán
Miloslav Študent - barokní loutna
Místo konání: konvent Milosrdných bratří
 
27. 9. 2002, pátek 20.00
Čajkovskij: Variace na rokokové téma
Popper: Violoncellový koncert č. 2 e moll

Dvořák: Dumky, klavírní trio op. 91 (výběr)
Martinů: BergerettesŠtěpán Švestka - violoncello
Krista Střítecká - klavír

Puella Trio
Terezie Fialová
- klavír
Ivana Frajtová - housle
Markéta Vrbková - violoncello
Místo konání: konvent Milosrdných bratří
 
28. 9. 2002, sobota 16.00
Dowland: Renesanční suita
Bach: Fuga c moll
Molter: Sinfonia in C
Mangold: malá suita
Vacek: Lovecká suita
Bártek: Segment pro pět lesních rohů (první provedení)
Hnilička: Kateřinská suita (první provedení)
Shaw: Fripperies (výběr)Brněnští hornisté

Milan Mrazík
Karel Hofmann
David Ryšánek
Lukáš Korec

spoluúčinkuje Igor Michalík
Místo konání: Punkevní jeskyně
 
28. 9. 2002, sobota 19.30
Koncert laureátů 7. Mezinárodní interpretační soutěže v oboru varhany

Wiedermann: Toccata a fuga f moll

improvizace na dané téma

Eben: Laudes, 1. a 4. věta

Duruflé: Preludium a fuga na jméno Alain

Widor: 1. věta ze VI. symfonie g moll
Novák: Iubilatio matutinaDaniela Kosinová - 3. cena v interpretační soutěži

Jakub Janšta - vítěz improvizační soutěže

Linda Sítková - 3. cena v interpretační soutěži

Petr Čech - 2. cena v interpretační soutěži

Radka Herichová - 1. cena v interpretační soutěži
Místo konání: Besední dům
 
29. 9. 2002, neděle 19.30
Koering: Grand Adagio
Chausson: Poem pro housle a orchestr
Ravel: Cikán, rapsodie pro housle a orchestr

Debussy: Moře, tři symfonické črtyOrchestre National de Montpellier Languedoc-Roussillon

Pierre Amoyal
- housle

dirigent Friedemann Layer
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
30. 9. 2002, pondělí 19.30
Beethoven: Sonáta č. 9 E dur op. 14 č. 1
Sonáta č. 10 G dur op. 14 č. 2
Sonáta č. 15 D dur op. 28

Komitas: Šest tanců pro klavír
Prokofjev: Klavírní sonáta č. 7 B dur op. 83Grigorij Sokolov - klavír
Místo konání: Besední dům
 
1. 10. 2002, úterý 19.30
Pěvecký recitál

Dvořák: z opery Rusalka
Polonéza
árie Rusalky Měsíčku na nebi hlubokém

Smetana: z opery Hubička
Vendulčiny ukolébavky
z opery Prodaná nevěsta
polka
árie Mařenky Ach, jaký žal
z opery Dalibor
árie Milady Jak je mi


Mascagni: z opery William Ratcliff
Ratcliffův sen

Cilea: opery Adriana Lecouvreurová
árie Adriany Io son l´umile ancella
Preludium ke IV. dějství
závěrečná árie Adriany Poveri fiori

Mascagni: z opery Sedlák kavalír
Ave Maria

Verdi: z opery Síla osudu
Předehra
árie Leonory Pace, pace, o mio DioStátní filharmonie Brno

Eva Urbanová
- soprán

dirigent Ondrej Lenárd
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
2. 10. 2002, středa 19.30
Händel: Concerto grosso g moll op. 6/6 HWV 324
Torelli: Trubkový koncert C dur inc D. 9. 8
Leclair: Houslový koncert A dur op. 10

Neruda: Trubkový koncert Es dur
Bach: Koncert D dur pro troje housle BWV 1064RBach Collegium München
umělecký vedoucí Florian Sonnleitner

Hannes Läubin - trubka
Místo konání: Besední dům
 
3. 10. 2002, čtvrtek 19.30
Posch: Pavana
Mozart: Kouzelná flétna, předehra k opeře
Bach: Ricercar a sei z Hudební obětiny BWV 1079
Schönberg: Kánony

Kost: Intermezzo
Feldmann: Fort et longtemps
Debussy: Šest antických epigrafů
Mozart: Fantasie f moll KV 608Les joueurs de flute
umělecký vedoucí Dominique Hunziker
Místo konání: konvent Milosrdných bratří
 
4. 10. 2002, pátek 19.30
Brahms: Sonáta č. 1 G dur pro klavír a housle op. 78
Debussy: Sonáta pro housle a klavír

Lutosławski: Subito
Saint-Saëns: Havanaise
Paganini: Capriccio op. 1/10 pro sólové housle
Waxman: Fantasie CarmenDalibor Karvay - housle
Daniel Buranovský - klavír
Místo konání: Besední dům
 
5. 10. 2002, sobota 19.30
Mozart: Don Giovanni, předehra k opeře
Houslový koncert č. 5 A dur KV 219

Dvořák: Symfonie č. 7 d moll op. 70Česká filharmonie

Viviane Hagner
- housle

dirigent Vladimir Ashkenazy
Místo konání: Janáčkovo divadlo
 
6. 10. 2002, neděle 14.30
Luna - pro 3 violy
Festa, Banchieri, Ganassi, Ruffo, Ortiz
Merkur - pro 2 violy a loutnu
Dowland, Meli
Venuše - pro 3 violy
Morley, Ruffo, Dowland

Slunce - přestávka

Mars - pro 2 violy a loutnu
Hume
Jupiter - pro 3 violy
Holborne, Morley, Byrd
Saturn - pro 2 violy a loutnu
Simpson, Hume, OrtizLa Gambetta

Věra Mikulášková
- viola da gamba
Lucia Krommer - viola da gamba
Miloslav Študent - gamba, loutna
Místo konání: Zámek Lednice
 
7. 10. 2002, pondělí 19.30
Linha: Partia in B na téma Jana Venta
Borový: Menuet z "Rozličných kousků pro varhany"
Marcello: Adagio z gambové sonáty D dur
Benda: Allegro schrerzando z cembalového koncertu G dur
Telemann: Andante z gambové sonáty a moll
Hadn: Allegro z kvartetu E dur Hob. III:8
Mozart: Andante di molto z kantáty "Dir Seele des Weltalls" KV 429
Vaňhal: Allegro moderato z klarinetové sonáty B dur

Košťál: Yo menamori un aire
Abix, mi galanica z cyklu "Canciones sefarditas"
Linha: (úpravy lidových písní)
Dnes týden (chodská)
Kalina (slezská)
Tourdion (francouzská, 16. století)
Šipová ružička (slovenská)
Ej, sadaj že do voza (slovenská)
Na čičmanském cinteri (slovenská)Linha Singers
umělecký vedoucí Jiří Linha
Místo konání: Dvorana VUT
 
8. 10. 2002, úterý 19.30
Copland: Sextet pro klarinet, klavír a smyčcové kvarteto
Janáček: Smyčcový kvartet č. 1

Bartók: Kontrasty pro housle, klarinet a klavír
Prokofjev: Předehra na hebrejská témata op. 34Sonata a tre
Marie Gajdošová
- housle
Emil Drápela - klarinet
Dana Drápelová - klavír

Moyzesovo kvarteto
Stanislav Mucha
- 1. housle
František Török - 2. housle
Alexander Lakatoš - viola
Ján Slávik - violoncello
Místo konání: konvent Milosrdných bratří
 
9. 10. 2002, středa 19.30
Eben: Pražské nokturno (Pocta Mozartovi)
Suk: Serenáda pro smyčce č. 6

martinů: Toccata e due canzoni pro malý orchestr H 311Pražská komorní filharmonie
dirigent Jiří Bělohlávek
Místo konání: Besední dům
 
10. 10. 2002, čtvrtek 19.30
Skrjabin: Fantasie pro dva klavíry op. posth.
Rachmaninov: Fantasie-suita op. 5

Constantinidis: Osm řeckých tanců
Lejsek: Tři brazilské tance
Milhaud: Scaramouche
Ravel: La ValseKlavírní duo
Petros Moschos a Dimitris Karydis
Místo konání: Besední dům
 
11. 10. 2002, pátek 19.30
Pitsch: Fantasie a fuga
Rivier: Grave e presto
Bach: Menuet a Badinerie ze Suity h moll BWV 1067
Pauer: Slepičí serenáda
Martinů: Jazzová etuda
Francaix: Malý kvartet pro saxofony

Gershwin: Tři preludia
Dedrick: Moderní umění, suita
Ježek: Zlý sen ze hry Pěst na oko
Meacham: Americká hlídka
Pražské saxofonové kvarteto

Jiří Stárek
- sopránový saxofon
Tomáš Hustoles - altový saxofon
Jaroslav Hustoles - tenorový saxofon
Aleš Hustoles - barytonový saxofon
Místo konání: konvent Milosrdných bratří
 
12. 10. 2002, sobota 19.30
Schubert: Mše č. 6 Es dur D 950

Janáček: SinfoniettaStátní filharmonie Brno

Český filharmonický sbor Brno

sbormistr Petr Fiala

Simona Houda-Šaturová - soprán
Jana Sýkorová - alt
Marián Pavlovič - tenor
Marek Olbrzymek - tenor
František Zahradníček - bas

dirigent Jan Latham-Koenig
Místo konání: Janáčkovo divadlo
© Petr Tejkal 2005